‎+38 (067) 497 09 08

Дорожньо-транспортна пригода – це подія, що сталася під час руху транспортного засобу, внаслідок якої загинули або поранені люди чи завдані матеріальні збитки.

 

Що робити, якщо ви стали учасником дорожньо-транспортної пригоди?

 

Отже, у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди потрібно: 

- не панікувати;

- негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди;

- увімкнути аварійну сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки або миготливий червоний ліхтар на відстані, що забезпечує безпеку дорожнього руху, але не ближче 20 м до транспортного засобу в населених пунктах і 40 м поза ними; 

- не переміщати транспортний засіб і предмети, що мають причетність до пригоди; 

- вжити всіх можливих заходів для надання домедичної допомоги потерпілим, викликати бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги, а в разі відсутності можливості вжити зазначених заходів звернутися по допомогу до присутніх і відправити потерпілих до закладу охорони здоров’я; 

- у разі неможливості виконати дії щодо надання домедичної допомоги, відвезти потерпілого до найближчого лікувального закладу своїм транспортним засобом, попередньо зафіксувавши розташування слідів пригоди, а також положення транспортного засобу після його зупинки; у лікувальному закладі повідомити своє прізвище та номерний знак транспортного засобу (з пред'явленням посвідчення водія або іншого документа, який посвідчує особу, реєстраційного документа на транспортний засіб) і повернутися на місце пригоди; 

- повідомити про дорожньо-транспортну пригоду орган чи уповноважений підрозділ Національної поліції, записати прізвища та адреси очевидців, чекати прибуття поліцейських; 

- вжити всіх можливих заходів для збереження слідів пригоди, огородження їх та організувати об'їзд місця пригоди; 

- до проведення медичного огляду не вживати без призначення медичного працівника алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, які входять до офіційно затвердженого складу аптечки); 

- проінформувати один одного про себе, своє місце проживання, назву та місцезнаходження страховика та надати відомості про відповідні страхові поліси; 

- вжити всіх можливих заходів з метою запобігання чи зменшення подальшої шкоди.

 

Якщо внаслідок дорожньо-транспортної пригоди немає травмованих, чи можна не викликати поліцію для оформлення ДТП.

 

Так, водії мають право спільно скласти повідомлення про ДТП (європротокол). При цьому, після складення європротоколу водії мають право залишити місце ДТП та звільняються від обов’язку інформувати відповідний підрозділ Національної поліції України про її настання. 

Однак, такі дії водії мають право здійснити лише за таких умов:

- Учасниками дорожньо-транспортної пригоди є лише 2 (два) транспортні засоби.

- Транспортні засоби є забезпеченими, тобто у водіїв є діючий поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності.

- Відсутні травмовані (загиблі) люди.

- У водіїв цих транспортних засобів відсутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння. Вони не перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

- Учасники ДТП дійшли згоди щодо обставин її скоєння.

 

В разі оформлення Європротоколу, слід пам’ятати, що розмір страхової виплати за шкоду, заподіяну майну потерпілих, не перевищує 50 000 грн. (зазначений ліміт впроваджений з лютого 2016 року розпорядженням №3741 Нацкомфінпослуг від 29.12.2015 року). 

 

ВАЖЛИВО:

 

Водій зобов’язаний не пізніше трьох робочих днів з дня настання ДТП письмово повідомити страховика (свою страхову компанію), з яким укладено договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності (а у випадках, передбачених статтею 41 Закону про автоцивільну відповідальність, - МТСБУ) про ДТП.

Якщо водій транспортного засобу з поважних причин не мав змоги виконати зазначений обов’язок, він має підтвердити це документально.

Окрім цього, водії та власники транспортних засобів, причетних до ДТП, власники пошкодженого майна зобов’язані зберігати пошкоджене майно (транспортні засоби) у такому стані, в якому воно знаходилося після ДТП, до тих пір, поки його не огляне призначений страховиком або МТСБУ аварійний комісар або експерт. Після чого потрібно забезпечити останньому можливість провести огляд пошкодженого майна.

Слід звернути увагу, що учасники ДТП звільняються від обов’язку збереження пошкодженого майна (транспортних засобів, автомобілів) у такому стані, в якому воно знаходилося після дорожньо-транспортної пригоди, у разі якщо не з їхньої вини протягом 10 робочих днів після одержання страховиком (МТСБУ) повідомлення про ДТП, його уповноважений представник не прибув до місцезнаходження такого пошкодженого майна та не оглянув його.

 

 

Якщо у Вас виникли непорозуміння в дорожньо-транспортній пригоді чи зі страховою компанією, раджу не зволікати з прийняттям рішення, а звертатись до страхового юриста, який знайде вихід з неприємної ситуації.


Авторадник - на всі випадки автомобільного життя!