‎+38 (067) 497 09 08

 

Потерпілі внаслідок дорожньо-транспортних пригод часто задають питання коли писати заяву про виплату страхового відшкодування? Адже від представників страхової, потерпілі неодноразово чують, що заяву писати ще рано, так як ви ще не надали постанову суду, або ще не порахований збиток, а заява пишеться після нарахування сум і туму подібне.

 

Так все ж таки, коли потерпілий має написати заяву про виплату страхового відшкодування?

 

Для отримання страхового відшкодування потерпілий чи інша особа, яка має право на отримання такого відшкодування, протягом 30 днів з дня написання чи подання письмового повідомлення про ДТП, подає Страховику/МТСБУ заяву про страхове відшкодування.

 

У заяві має міститися наступна інформація:

 

1. Найменування страховика, якому подається заява, або МТСБУ.

2. Прізвище, ім'я, по батькові (найменування) заявника, його місце проживання (фактичне та місце реєстрації) або місцезнаходження.

3. Зміст майнової вимоги заявника щодо відшкодування заподіяної шкоди та відомості (за наявності), що її підтверджують.

4. Інформація про вже здійснені взаєморозрахунки між учасниками ДТП, винуватцем та потерпілим.

5. Підпис заявника та дата подання заяви.

 

Окрім цього, до заяви потрібно додати документи:

 

а) Копію паспорта громадянина, а в разі його відсутності інший документ, яким відповідно до законодавства України може посвідчуватися особа заявника, якщо заявником є фізична особа.

б) Копію документу, що посвідчує право заявника на отримання страхового відшкодування (довіреність, договір оренди, свідоцтво про право на спадщину), у разі якщо заявник не є потерпілим або його законним представником.

в) Копію довідки про присвоєння одержувачу коштів ідентифікаційного номера платника податку (за умови його присвоєння), якщо заявником є фізична особа.

г) Копію документа, що підтверджує право власності на пошкоджене майно на день скоєння дорожньо-транспортної пригоди, - у разі вимоги заявника про відшкодування шкоди, заподіяної майну.

ґ) Копію свідоцтва про смерть потерпілого – у разі вимоги заявника про відшкодування шкоди, пов'язаної із смертю потерпілого.

д) Документи, що підтверджують витрати на поховання потерпілого, - у разі вимоги заявника про відшкодування витрат на поховання потерпілого.

е) Документи, що підтверджують перебування на утриманні потерпілого, його доходи за попередній (до настання дорожньо-транспортної пригоди) календарний рік, розміри пенсій, надані утриманцям внаслідок втрати годувальника, - у разі вимоги заявника про відшкодування шкоди у зв'язку із смертю годувальника.

є) відомості про банківські реквізити заявника (за наявності).

 

Слід звернути увагу, що Страховик та МТСБУ мають право вимагати для огляду оригінали документів, які зазначені у підпунктах "а"-"ґ".

 

Нам часто задають питання чи потрібно вказувати розмір (суму) страхового відшкодування? Ні не потрібно, оскільки це нічим не передбачено. 

 

ВАЖЛИВО!!!

Законом України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» встановлено, що неподання заяви про страхове відшкодування впродовж одного року, якщо шкода заподіяна майну потерпілого, і трьох років, якщо шкода заподіяна здоров'ю або життю потерпілого, з моменту скоєння дорожньо-транспортної пригоди, є підставою для відмови у здійсненні страхового відшкодування (регламентної виплати). Аналогічну правову позицію викладено в постанові Великої Палати Верховного Суду від 03 жовтня 2018 року у справі №753/5293/16-ц, та постановах Верховного Суду від 11 грудня 2019 року у справі №465/4287/15, від 21 березня 2019 року у справі №758/16132/16-ц, від 01 липня 2019 року у справі №513/1275/14-ц, від 05 лютого 2020 року у справі №748/1893/18, від 22 квітня 2020 року у справі №556/752/18.

 

При цьому, вказаний строк є присічним і поновленню не підлягає.

 

Авторадник рекомендує, при зверненні до Страховика чи МТСБУ не затягувати з написанням заяви про страхове відшкодування та обов’язково подати таку заяву Страховику впродовж одного року з моменту скоєння ДТП.

 

Якщо у Вас виникли непорозуміння в дорожньо-транспортній пригоді чи зі страховою компанією, раджу не зволікати з прийняттям рішення, а звертатись до страхового юриста, який знайде вихід з неприємної ситуації.


Авторадник - на всі випадки автомобільного життя!